KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15186414
nr 1518 6414
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålningar, 2 st. Kustmotiv. Signerade. Olja på pannå, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 36x44 + 37x45, yttermått inklusive ram: 53x60 cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
måndag 30 januari 2023
kl 20:15:30
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius